u prosjeku čovjek izgovori skoro 5.000 riječi dnevno, ipak 80% od toga priča sam sa sobom?

11.11.2015.

Dobrodoši u Pikabit - digitalnu zavičajnu zbirku Gradske knjižnice Crikvenica!

Gradska knjižnica Crikvenica započela je s projektom digitalizacije u suradnji s Gradskom knjižnicom Rijeka i u okviru LoCloud Projecta osnovala vlastitu digitalnu zbirku „Pikabit“ u kojoj se nalaze digitalizirane stare razglednice Crikvenice i Selca iz zavičajne zbirke SrediÅ¡njeg odjela Crikvenica. LoCloud je mreža najboljih praksi koju sufinancira Europska komisija pod programom CIP ICT-PSP. Cilj projekta Lo Cloud je pridodati Europeani viÅ¡e od 4 milijuna digitaliziranih izvora iz europskih kulturnih institucija.
Sve objavljene objekte u Pikabitu možete vidjeti na  https://pikabit.locloudhosting.net/.

Razglednice Zavičajne zbirke Pikabit Gradske knjižnice Crikvenica objavljene su i na Europeani!