je Rusija gotovo dvostruko veća površinom od Amerike, a da Amerika ima duplo više stanovnika od Rusije?

26.11.2012.

MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2012.g.

0d 15. listopada do 15. studenoga

od 15. listopada do 15. studenoga 2012.g.

1. GRUPNI POSJET PREDŠKOLACA

Upoznajmo našu Knjižnicu

U organiziranim grupama posjet predškolaca Dječjeg vrtića „Radost“ Crikvenica, knjižnicama u Crikvenici, Selcu, Jadranovu i Dramlju. Upoznavanje s radom knjižnica i besplatno učlanjivanje. Uz zakusku i razgovor organizirat će se i pričanje priča.

…………………..

2. AKCIJA

Vratimo zaboravljenu knjigu

U MHK 2012.g. u svim odjelima Knjižnice korisnici će moći vratiti knjige bez naplate zakasnina. Akcija „Vratimo zaboravljenu knjigu“ organizirat će se u suradnji s Kvarnerskim radiom Crikvenica, koji će svakodnevno u okviru MHK obavještavati građanstvo o našoj akciji.

Besplatan upis za umirovljenike

U okviru MHK i ove godine umirovljenici su u našim mislima!

3.GRUPNI POSJET UČENIKA OSNOVNE ŠKOLE

Osmjeh Knjižnici

U dogovorenim grupama posjet učenika nižih razreda Knjižnicama Grada Crikvenice. Uz zakusku i razgovor o temama koje interesiraju učenike a vezano uz rad Knjižnice, besplatno će se učlaniti prvašiće.
Radosni susret s knjižnicom neka im podari osmjeh kod svakog novog dolaska!
Želja nam je da učenici nižih razreda prihvate knjižnicu kao mjesto edukacije i zabave od samog početka svog formalnog obrazovanja. Tu će korisnu naviku zadržati tijekom cjelokupnog školovanja, a neki i kasnije u procesu cjeloživotnog učenja.

4. IZLOŽBA – Knjižnica Crikvenica

PERUNIKE – nacionalni cvijet Hrvatske , autorica mr.sc. Milka Tica

HAZU je 2000. godine peruniku (iris) proglasila nacionalnim cvijetom Hrvatske.
Izložba će biti postavljena do 15. studenoga 2012.g.

5. KNJIŽEVNA VEČER

U nadi da ćemo uspjeti dogovoriti druženje i predstavljanje književnog opusa planiramo pozvati književnicu SANJU PILIĆ koja bi održala književnu večer za građanstvo u Gradskoj vijećnici 15. studenog i s tim susretom završio bi  MHK.

6. KNJIŽEVNI SUSRET

- U posjet učenicima za vrijeme MHK Gradska knjižnica dovodi i hrvatske književnike: Ljerku Car Matutinović i Šimu Ešića koji je i dobitnik ovogodišnje književne nagrade CRIKVENIČKO SUNCE za najljepšu pjesmu iz djetinjstva, u okviru Jadranskih književnih susreta – manifestacije koja se već 11 godina početkom mjeseca lipnja održava u Crikvenici u suorganizaciji s DHK.

RAVNATELJICA
Ksenija Car Ilić

U Mjesecu hrvatske knjige 2012. posjet djece predškolskog uzrasta Dječjeg vrtića "Radost" i prvašića crikveničkih osnovnih škola.